Будівництво зовнішніх мереж зв'язку

За роки роботи нашою компанією збудовано велику кількість волоконно-оптичних ліній зв'язку (ВОЛЗ)та лінійно кабельних споруд різної складності.

Серед наших замовників такі великі і широко відомі організації, як Державна податкова адміністрація України, Державна митна служба, Міністерство Оборони України, а також велика кількість комерційних компаній, що динамічно розвиваються.

Але незалежно від ступеню популярності компанії замовника та складності проекту для нас завжди незмінним залишиться відповідальне ставлення до виконання роботи, оперативність у рішеннях і компетентність наших співробітників.

Основні етапи будівництва

Проведення комплексу підготовчих робіт

Перед початком робіт з прокладання кабелю потрібно провести комплекс підготовчих робіт. Монтажники нашої компанії, у суворій відповідності з закладеними у проекті вимогами, проведуть підготовку траси прокладки кабелю: встановлять відсутні консолі, замінять кронштейни, підготують місця введення кабелю в будівлі, встановлять опори та ін.

У разі прокладання кабелю у кабельній каналізації здійснять перевірку каналізації, видалять, у разі необхідності, воду з колодязів та колекторів, проведуть перевірку кабельних каналів.

На етапі підготовчих робіт, у відповідності з проектними специфікаціями, проводиться закупівля необхідного обладнання та матеріалів. Здійснюється сувора перевірка отриманої від постачальників продукції: вхідний контроль кабелю і перевірка обладнання.

Прокладка/підвішування кабелю

Після закінчення підготування траси починається безпосередня процедура прокладання кабелю. З використанням спеціалізованого обладнання (УЗК, кабельні лебідки та домкрати, діелектричний лідер-трос, кабельні панчохи, вертлюги) монтажні бригади нашої компанії кваліфіковано і якісно здійснять прокладання/підвішування оптичного або мідного кабелю.

У процесі прокладання під суворим контролем знаходиться дотримання нормованих механічних впливів на кабель, в першу чергу зусиль розтягування і стиснення, допустимих радіусів вигину кабелю, кліматичних умов прокладання. У процесі прокладання кабель закріплюється у спеціалізованих кабельних затискачах і підвісах, що забезпечують надійну фіксацію.

Способи прокладення кабелю:

 • підвішування кабелю по опорах освітлювальної мережі, міського електрифікованого транспорту;
 • прокладання кабелю через дахи та технічні поверхи будівель;
 • прокладання кабелю через кабельну каналізацію та колектори;
 • прокладання кабелю по металоконструкціям, жолобам, стінам будівель, через трубопроводи;
 • прокладання кабелю через грунт.

Монтаж оптичного кабелю

Монтаж оптичних муфт і кросів є найбільш відповідальною операцією при будівництві ВОЛЗ.

Монтажні бригади нашої компанії, оснащені необхідним сучасним обладнанням та мають у своєму складі фахівців, що володіють великим досвідом роботи, здатні якісно виконати роботи з монтажу та вимірювань волоконно-оптичних трактів телекомунікаційної мережі, як у стаціонарних, так і у польових умовах.

Оснащення бригад технологічним обладнанням та вимірювальними приладами дозволяє робити монтаж усього, наданого на ринку, спектра пасивного обладнання та вимірювати усі необхідні параметри ВОЛЗ.

Своєчасне технічне обслуговування технологічного обладнання та перевірка вимірювальних приладів гарантує проведення робіт з високою якістю.

У складі відділу будівництва телекомунікаційних мереж, поряд із переносимим та пересувним обладнанням, є спеціалізовано обладнані мобільні оптичні лабораторії.

Вимірювання та паспортизація

Одною з важливих складових коретної реалізації комплексу робіт з будівництва ВОЛЗ, є заключний етап - вимірювання параметрів збудованої ВОЛЗ та підготування виконавчої документації.

У виконавчій документації вказується вся інформація про трасу, необхідна для її подальшої експлуатації, обслуговування, модернізації та розвитку.

Повний склад виконавчої документації включає в себе наступні складові:

Паспорт траси:

 • схема розміщення будівельних довжин та змонтованих муфт і кросів;
 • схеми розподілу оптичних волокон (ОВ) у муфтах і кросах;
 • відкореговані після прокладання кабелю робочі креслення проектної документації тощо.

  Робоча документація:

 • заводські паспорти ВОК
 • протоколи вхідного контролю будівельних довжин ВОК
 • заводські паспорти кінцевого обладнання
 • перелік внесених змін, відступів від проектних рішень та погодження до них та ін.

 Офіційна группа Facebook
Чат бот Телеграмм
Замовити зворотній дзвінок
×